Zamknięty Rynek czyli Meta Etapu Międzynarodowego Bałtyk – Karkonosze Tour w Opalenicy

To już dziś w Opalenicy finiszować będą cykliści biorący udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Bałtyk – Karkonosze Tour. Meta etapu zaplanowana jest w naszym mieście. Kolarze wystartują w Kościanie. Po pokonaniu 150 kilometrów wjadą do Opalenicy od strony Lwówka.

Następnie poprzez Drogę Zachodnią pomkną Obwodnicą Południową aż do ronda Pierwszego Polskiego Motocykla „Lech”. Tam skręcą w lewo w ulicę Poznańską, którą dojadą do Rynku, gdzie zlokalizowana będzie lotna premia. Cykliści po lotnym finiszu wjadą na jedną z dwóch zaplanowanych trzykilometrowych rund po Opalenicy. Peleton trasą okrężną ponownie pomknie na Rynek ulicami Opalińskich, 3 Maja, Mickiewicza, Reymonta, Sienkiewicza, 3 Maja, Konopnickiej, Reymonta, Żeromskiego, Zamkową i Poznańską.

Na Rynku będzie miała miejsce druga lotna premia a później decydująca rozgrywka. Organizacja mety etapu w naszym mieście jest ideą burmistrza Tomasza Szulca. W zeszłym roku, wyścig przejeżdżał przez gminę, a w mieście miał lotną premię. Przy trasie było mnóstwo kibiców, entuzjastycznie nastawionych do tego wydarzenia sportowego. Z tych faktów wypłynęła więc decyzja o tegorocznym urządzeniu decydującej rozgrywki w Opalenicy. Na Opalenickim Rynku na mieszkańców czekać będzie moc atrakcji.

Najważniejszą z nich jest właśnie przejazd kolarzy po rundach ulicznych. Jedna z nich będzie pod patronatem Burmistrza Opalenicy, druga zaś Opalenickiej Izby Gospodarczej. Na Rynku, zamkniętym w tym dniu dla ruchu pojazdów mechanicznych, od 16.00 na scenie będą miały miejsce występy artystyczne. Wjazd cyklistów na metę zaplanowany jest około 18.00.

Prosimy mieszkańców, aby ze względu bezpieczeństwa dziś nie parkować swoich pojazdów na Rynku oraz na jezdniach ulic Zamkowej, Marii Konopnickiej i Henryka Sienkiewicza w Opalenicy.

tour opalenica

Źródło: UM Opalenica