Zbąszyń – Policjanci docenieni za złapanie podpalacza

sesja zbąszyń polcijaWczoraj podczas Sesji Rady Miejskiej Zbąszynia policjanci z miejscowego komisariatu zostali nagrodzeni za ustalenie i złapanie sprawcy podpalenia wiaty rekreacyjno-turystycznej. Słowa uznania i szczere podziękowania od Burmistrza Zbąszynia i Przewodniczącego Rady Miejskiej za wykrycie niesamowicie trudnej sprawy usłyszeli st. asp. Marcin Ratajczak oraz asp. Paweł Głódź.

O całej sprawie zatrzymania 28-letniego podpalacza pisaliśmy na łamach naszej strony 24 lutego 2016 roku. Mężczyzna 11 lutego br. podpalił wiatę rekreacyjno-turystyczną w Zbąszyniu powodując straty w wysokości 33 tysięcy złotych, po czym zniknął nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.

W wyniku podjętych czynności i weryfikacji zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że sprawcą uszkodzenia mienia może być jeden z mieszkańców Zbąszynia. Analizując zgromadzone materiały mundurowi zatrzymali 28 – letniego mężczyznę odpowiedzialnego za to przestępstwo. Śledczy przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia o wartości blisko 33 tysięcy złotych. Podejrzany w swoich wyjaśnieniach przyznał się do podpalenia. Do zatrzymania doszło 17 lutego 2016 roku.

Wczoraj na XIII Sesji Rady Miejskiej w Zbąszyniu policjanci usłyszeli szczere podziękowania i słowa uznania od Burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zbąszyniu Marka Furmana. Burmistrz w swoich słowach docenił trud, jaki policjanci włożyli w tę właśnie sprawę. Dzięki ich staraniom udało się ustalić i zatrzymać podpalacza.

W uroczystości nie mogło zabraknąć również bezpośredniego przełożonego śledczych – Komendanta Komisariatu Policji w Zbąszyniu asp. sztab. Roberta Bielaszewskiego, który niewątpliwie może być dumny z postawy swoich podwładnych.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl – Przemysław Podleśny