Zderzenie dwóch autobusów przewożących dzieci i ciężarówki na DW 434 pod Kórnikiem

Dzieci nie ucierpiały w wypadku autokaru, który musiał nagle hamować na drodze wojewódzkiej numer 434 koło Kórnika. Na jego tył wpadł drugi autobus, który nie zdążył się zatrzymać. Do kolizji trzech pojazdów, w tym dwóch autobusów polskich przewoźników, z których jeden przewoził dzieci, doszło 26 czerwca kilkanaście minut po południu. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, żeby zweryfikować czas pracy kierowców.

20180628_01

Inspektorzy dowiedzieli się, że autobus przewożący dzieci musiał gwałtownie hamować, ponieważ na tym samym pasie stał traktor z przyczepą, a robotnicy wykonywali prace porządkowe na poboczu drogi. Kierowca drugiego autobusu nie zdążył wyhamować pojazdu i najechał na tył autobusu z dziećmi. W kolizji brał również udział pojazd ciężarowy, który poruszał się na przeciwległym pasie. W zdarzeniu, na szczęście, nie było ofiar śmiertelnych ani rannych.

20180628_03

Dwie osoby zostały skierowane do szpitala na badania sprawdzające ich stan zdrowia. Obaj kierowcy prowadzili autobusy z dozwoloną prędkością i nie mieli naruszeń z czasu pracy. Źródło: WITD Poznań