Napadł na nowego partnera swojej byłej konkubiny, strzelał do niego po czym zabarykadował się w swoim domu!

44-latek i jego siostrzeniec zostali zatrzymani przez antyterrorystów rano 3 marca br. w Środzie Wielkopolskiej. Powodem był szereg przestępstw, podczas których jeden z mężczyzn uszkodził samochód, użył broni, groził śmiercią swojej byłej konkubinie i jej znajomemu. Włodzimierz P. został tymczasowo aresztowany.
2 marca br. groźby pozbawienia życia wobec mężczyzny i strzały oddane w jego kierunku były powodem nocnej interwencji policji na jednym z osiedli w Środzie Wlkp. Mundurowi po przybyciu na miejsce ustalili, że przed chwilą w pobliskim bloku doszło do mrożących krew w żyłach scen. 44-letni mieszkaniec Środy najpierw poprzecinał opony samochodu należącego do znajomego jego byłej konkubiny, a potem namówił swego 30-letniego siostrzeńca, by ten pomógł mu dostać się jej mieszkania. Młodszy z mężczyzn zgodził się i udając, że jest sam zadzwonił do drzwi pod pretekstem zwykłej rozmowy. Gdy kobieta otworzyła, do wnętrza wtargnął były konkubent. Zaatakował znajomego, któremu udało się wydostać z mieszkania i uciec z bloku. Przed budynkiem 44-latek wyciągnął broń i zaczął strzelać. Nikt na szczęście nie został ranny.

Kryminalni ustalili, że napastnik wraz ze swoim siostrzeńcem zabarykadowali się w swoim domu w Środzie Wlkp. Nie było wątpliwości, że ukrywający się są uzbrojeni. Do zatrzymania mężczyzn zaangażowano średzką grupę realizacyjną oraz funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Poznania. Nad ranem policjanci wkroczyli do budynku zajmowanego przez przestępców i zatrzymali ich. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni. Nie stawiali żadnego oporu. Od razu trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania śledczy znaleźli dwie jednostki broni palnej gazowej, kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz kilka opakowań narkotyków w postaci amfetaminy i ekstazy.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów o zastosowaniu wobec strzelającego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy i poręczenia majątkowego. Włodzimierz P. usłyszał zarzuty związane z kierowaniem gróźb pozbawienia życia, przestępstwa naruszenia miru domowego, nielegalnego posiadania broni palnej oraz posiadania narkotyków. Jego siostrzeniec odpowie za pomoc w popełnieniu przestępstw. O wysokości kary za popełnione czyny zadecyduje sąd. Źródło: KPP Środa Wielkopolska