Złodzieje rowerów zatrzymani. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wolsztyńscy policjanci pracujący nad sprawą kradzieży kilkunastu rowerów, do których doszło latem ubiegłego roku poszukują właścicieli dwóch zabezpieczonych przez siebie jednośladów. Odzyskanie skradzionego mienia poprzedzone zostało pracą operacyjną i przedstawieniem zarzutów aż siedmiu osobom. Podejrzanym o kradzież i paserstwo grozi do 10 lat więzienia.

Od kwietnia do września ubiegłego roku, na terenie powiatu wolsztyńskiego odnotowano kilkanaście kradzieży rowerów. Jedno z ostatnich zgłoszeń dotyczyło kradzieży, do której doszło na ul. Garbarskiej w Wolsztynie. Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji pracujący nad tą sprawą ustalili, że w tym czasie, na jednym z osiedlowych parkingów widziany był samochód, z bagażnika którego wystawał fragment roweru. Trop okazał się właściwy, jednak pomimo poszukiwań nie udało się odnaleźć samochodu i poruszających się nim osób. Policjanci ustalili natomiast, że jednoślad nie był jedynym łupem amatorów cudzej własności. Jak się okazało złodziejom zabrakło benzyny na powrót do domu, więc przebili zbiornik stojącego obok auta, skąd następnie ukradli paliwo.Przełom nastąpił niespodziewanie w ostatnich dniach września. Dyżurny wolsztyńskiej jednostki został powiadomiony o ujęciu przez personel marketu budowlanego przy ul. Komorowskiej w Wolsztynie mężczyzny, który usiłował ukraść wycenione na 800 złotych elektronarzędzia. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że to 30-letni mieszkaniec Adamowa. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Przesłuchano go jednak dopiero następnego dnia ponieważ w jego organizmie znajdowało się około 2,5 promila alkoholu.

Policjanci bardzo szybko doszli do wniosku, że nieudana kradzież elektronarzędzi nie była pierwszym, niezgodnym z prawem zachowaniem mężczyzny. Podczas przesłuchania ustalili, że zatrzymany wspólnie ze swoim kompanem są odpowiedzialni za kradzież roweru oraz włamanie do zbiornika paliwa na ulicy Garbarskiej.

Dzięki tym ustaleniom do aresztu trafił również 24-letni mieszkaniec Starego Widzimia. Kryminalni weryfikując na bieżąco zbierane w postępowaniu informacje ustalili, że mężczyźni w rożnych sytuacjach i czasie, a także z różnymi osobami dokonali szeregu innych kradzieży. Ich łupem padły między innymi rowery, paliwo, kosiarka spalinowa, akumulatory, kosy spalinowe i motorower. Dodatkowo, współpracującym z nimi kobiecie i mężczyźnie – mieszkańcom Starego Widzimia udowodniono kradzież katalizatorów z  czterech samochodów osobowych, których dopuścili się w sierpniu 2017 roku. Listę dopełnili dwaj mieszkańcy Borui Nowej, którym zarzucono paserstwo.

Spośród skradzionych przedmiotów do właścicieli wrócił motorower, 5 rowerów i kosiarka. Kolejne dwa jednoślady zabezpieczone w wolsztyńskiej jednostce policji czekają na zwrot. Ich kradzież nie została zgłoszona, w efekcie czego policjanci nadal poszukują pokrzywdzonych.

Osoby, które rozpoznają swoją własność proszone są o kontakt z KPP w Wolsztynie pod numerem telefonu 68 347 52 27 lub 997. Jednoślady najprawdopodobniej skradzione zostały z ul. Garbarskiej w sierpniu lub wrześniu ubiegłego roku.

W sprawie kradzieży zarzuty popełnienia przestępstw i wykroczeń usłyszało łącznie 7 osób. Grożą im grzywny do 5 tysięcy złotych oraz pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 10 lat. Źródło: KPP Wolsztyn

????????????????????????????????????

rower 3

sdr

????????????????????????????????????