Złotów – Chciała zyskać a straciła – APELUJEMY O ROZWAGĘ

9 marca 2016 roku do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zgłosiła się mieszkanka Złotowa, która została oszukana przy próbie zaciągnięcia pożyczki.

Z relacji kobiety wynika, że za pośrednictwem Internetu poszukiwała ona ofert pożyczki. Wysyłała zapytania do banków na całym świecie. Pozytywną odpowiedź uzyskała od przedstawicielki banku, którego siedziba mieści się w Afryce. Warunkiem otrzymania pożyczki w kwocie 30,000zł było dokonanie wpłat za obsługę kredytu w wysokości 11,000 zł. W momencie, kiedy kobieta zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszustwa postanowiła zrezygnować z oferty kredytu i odzyskać wpłacone pieniądze. Jakież było jej zdziwienie kiedy dowiedziała się, że nie jest to takie łatwe, ponieważ aby zrezygnować z kredytu musi po raz kolejny wpłacić pieniądze.

To zdarzenie jest dowodem na to jak niewiele trzeba, aby przez naszą łatwowierność stać się ofiarą oszustów. Pamiętajmy o tym, że przed jakimikolwiek transakcjami internetowymi należy rzetelnie i skrupulatnie sprawdzić wiarygodność podmiotu, z którym ma się do czynienia.

APELUJEMY O ROZWAGĘ…

Źródło: KPP Złotów – Alicja Fidler