Złotów – dzielnicowy po służbie zatrzymał poszukiwanego

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krajence, w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. 40-latek ukrywał się przed organami ścigania w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym nierealizowania obowiązku alimentacyjnego. Prokuratura Rejonowa w Złotowie wydała więc za mężczyzną zarządzenie o poszukiwaniach ogólnokrajowych celem ustalenia jego aktualnego miejsca pobytu. Poszukiwany nie umknął jednak spostrzegawczemu spojrzeniu dzielnicowego i został zatrzymany.

Godnym pochwały zaangażowaniem i poświęceniem wykazał się dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krajence, który w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. W wtorkowy wieczór w Krajence aspirant sztabowy Sławomir Rummler zauważył na ulicy mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanemu przez prokuraturę. Policjant bez chwili wahania podjął interwencję. 40-latek, gdy zauważył dzielnicowego, próbował uciekać. Policjant zajechał mu jednak drogę prywatnym samochodem i natychmiast go zatrzymał.

Aspirant sztabowy Sławomir Rummler o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, a następnie przekazał poszukiwanego przybyłym na miejsce kolegom pełniącym służbę na terenie gminy Krajenka. Dzięki czujności dzielnicowego po służbie, możliwe będzie wykonanie czynności procesowych z udziałem poszukiwanego i skierowanie aktu oskarżenia do sądu.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl