Złotów – Ekspresowo zatrzymany po kradzieży laptopów

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotowie – krótko po kradzieży, zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Mieszkaniec gminy Złotów, z pomieszczenia publicznego przedszkola skradł sprzęt komputerowy. Złodziej łupem nacieszyć się jednak nie zdążył, ponieważ kilkadziesiąt minut później trafił do policyjnego aresztu.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w dniu 4 lutego bieżącego roku – w godzinach popołudniowych, zgłosił się pracownik przedszkola i powiadomił śledczych o kradzieży dwóch markowych laptopów. Jak wstępnie ustalili policjanci, złodziej z otwartego pokoju lekarskiego mieszczącego się na terenie przedszkola skradł dwa nowoczesne komputery. Pracownik po powrocie do gabinetu zorientował się, że po drogich komputerach nie ma śladu. O kradzieży od razu zaalarmował śledczych.

Dyżurny złotowskiej komendy informację o kradzieży przekazał natychmiast wszystkim patrolom policyjnym na terenie miasta. Funkcjonariusze złotowskiej prewencji natychmiast zatrzymali złodzieja. Amator cudzego mienia został zatrzymany, gdy pod jednym ze sklepów spożywał alkohol. Policjanci nie mieli problemów ze znalezieniem podejrzanego. Szczegółowe dane osobowe i rysopis sprawcy podał dzielnicowy, który zauważył sprawce kradzieży przemieszczającego się z dwoma laptopami, co wzbudziło jego podejrzenia. Mundurowi w trakcie kontroli bagażu 22-latka znaleźli jeden ze skradzionych laptopów. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że drugi z komputerów zdążył sprzedać na terenie miasta.

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradziony sprzęt komputerowy o wartości blisko 4 tysięcy złotych, złodziej trafił natomiast do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz Sąd.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Złotów / Maciej Forecki