Złotów – Kieszonkowiec ukradł telefon na dyskotece! Teraz grozi mu do 5 lat

Pięć lat pozbawienia wolności grozi podejrzanemu o kradzież mężczyźnie, który został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Sprawca w jednej ze złotowskich dyskotek ukradł nowoczesnego smartfona. Policjanci zatrzymanemu 21-latkowi mieszkańcowi gminy Złotów postawili zarzut kradzieży, o dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd.

Policjanci pionu kryminalnego 19 października br. zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież nowoczesnego smartfona z kieszeni spodni klientki jednej ze złotowskich dyskotek. Jak ustalili policjanci, do kradzieży doszło w nocy z 17 na 18 września br. , nieznany wówczas sprawca w złotowskim klubie ukradł z kieszeni spodni smartfona marki Huawei.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą wytypowali podejrzanego o to przestępstwo mężczyznę, który został zatrzymany na terenie gminy Złotów. Kryminalni podczas przeszukania w mieszkania podejrzanego znaleźli skradziony telefon, który został już przekazany prawowitej właścicielce. Zatrzymany 21-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Teraz za kradzież 21-latkowi grozi do 5 lata pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, które spędzają wolny czas w lokalach rozrywkowych, dyskotekach i pubach, aby:

– dobrze zabezpieczali swoje portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty,

– zwracali uwagę na miejsca, w których pozostawiane są wartościowe przedmioty – torebki, portfele, telefony oraz marynarki czy kurtki. Odchodząc od stolika nie pozostawiaj tych rzeczy bez nadzoru. Wieszając ubrania w szatniach, które nie są dozorowane, należy liczyć się z ich utratą,

– pieniądze i karty chowajmy w miejscach niedostępnych dla złodzieja.

Źródło: KPP Złotów