Złotów – Policjanci uratowali mężczyznę chorującego na cukrzycę

Policjanci złotowskiego Wydziału Ruchu Drogowego uratowali mężczyznę chorującego na cukrzycę. Funkcjonariusze znaleźli 53-latka nieprzytomnego leżącego na drodze. Dzięki szybkiej i natychmiastowej reakcji mundurowych trafił on pod opiekę lekarzy, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
14 sierpnia br. około godziny 21.00 policjanci ze złotowskiej drogówki, wracając do jednostki  po zakończonych działaniach związanych z bezpiecznym długim weekendem, zauważyli leżącego na drodze w okolicach miejscowości Zalesie mężczyznę. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Sprawdzili parametry życiowe nieprzytomnego mężczyzny i ułożyli go w pozycji bezpiecznej. 53-latek nie reagował jednak na żadne zewnętrzne bodźce.

Policjanci nie wyczuli od niego woni alkoholu, ani nie zauważyli obrażeń zewnętrznych. Funkcjonariusze dostrzegli na polu pracującego rolnika i od razu go zawołali. Rolnik rozpoznał 53-latka i przekazał policjantom informację, że choruje on na cukrzycę. Okazało się, że mężczyzna stracił przytomność w wyniku spadku insuliny.

Mundurowi wezwali na miejsce zdarzenia zespół pogotowia, cały czas kontrolując funkcje życiowe 53-latka. Lekarz stwierdził, że fakt udzielenia szybkiej pomocy był kluczowy, a wszelka zwłoka w działaniach mogła doprowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie mieszkańca Zalesia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i nie zagraża mu już żadne niebezpieczeństwo.

Źródło: KPP Złotów