Złotów – Poszukiwany z narkotykami w kieszeni

Mundurowi zatrzymali podczas legitymowania 26-letniego mężczyznę. Jastrowianin po sprawdzeniu w policyjnych systemach  okazał się być poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo podczas kontroli  funkcjonariusze znaleźli w kieszeni jego spodni narkotyki. Teraz grozi mu dodatkowo do trzech lat więzienia.

W dniu 5 września br. późnym wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu patrolując ulicę Jagiellońską zwrócili uwagę na mężczyznę, który szedł bardzo szybkim krokiem nerwowo rozglądając się za siebie. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ukrywał w kieszeni spodni woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Badanie narkotestem wykazało, że susz roślinny to marihuana.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary więzienia. 2

6-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Zanim jednak trafi za mury aresztu śledczego funkcjonariusze przedstawią mu zarzut posiadania środków odurzających.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić do trzech lat pozbawienia wolności.