Złotów – Sprawca włamania został zatrzymany! Grozi mu do 10 lat za kratkami

Kryminalni z Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie do pomieszczenia piwnicznego w jednym z bloków na terenie Jastrowia. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie 26-latkowi zarzutu. Za kradzież z włamaniem grozi mu do lat 10 pozbawienia wolności.

W połowie lipca mieszkanka Jastrowia powiadomiła policjantów z miejscowego komisariatu, że ktoś po podważeniu i wystawieniu z zawiasów drzwi wejściowych do piwnicy, wszedł do środka i dokonał kradzieży. Łupem włamywacza padły elektronarzędzia oraz komplet kluczy nasadowych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu. Policjanci po rozpytaniu świadków i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, rozpoczęli typowanie osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Mundurowi z miejscowego komisariatu Policji na podstawie wnikliwej analizy zebranych w sprawie informacji ustalili personalia włamywacza.

Złodziej został zatrzymany w miniony piątek na terenie Jastrowia. Praca śledczych i zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem. Młody mieszkaniec gminy Jastrowie przyznał się do zarzucanego czynu, nie potrafił jednak wyjaśnić swojego postępowania.

Za popełnione przestępstwo 26-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Złotów