Złotów/Jastrowie – Pijany 28-latek podczas kłótni dźgnął nożem 21-latka!

Złotowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Jastrowia podejrzanego o pchnięcie nożem 21-latka. Pokrzywdzony z raną kłutą brzucha trafił do Szpitala Powiatowego w Złotowie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc w Jastrowiu przy ul. Wojska Polskiego na terenie boiska, gdzie wcześniej odbywał się piknik militarny. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie około godz. 2.30 otrzymał informację o pchnięciu nożem mężczyzny. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie i miejscowego Komisariatu Policji.

Kiedy mundurowi przyjechali na teren boiska udzielili pomocy pokrzywdzonemu wspólnie z będącymi na miejscu znajomymi pokrzywdzonego. Następnie przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. 21-letni mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego trafił do Szpitala Powiatowego w Złotowie. Skierowani na miejsce policyjni eksperci zabezpieczyli ślady i dowody przestępstwa. Ustalili również dokładne okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze potwierdzili, że związek z tym zdarzeniem ma 28-letni mieszkaniec Jastrowia. Sprawne działania złotowskich policjantów doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci wstępnie ustalili, że między nim, a 21-latkiem doszło do nieporozumienia. Prawdopodobnie podczas kłótni, 28-latek wyciągnął nóż i pchnął nim pokrzywdzonego. Ten z raną kłutą brzucha trafił natychmiast do szpitala, gdzie został poddany operacji chirurgicznej. Zatrzymany mężczyzna chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Złotów