Złotów/Jastrowie – Ten złodziej mądrością nie grzeszył…

jastrowie_pkp-2Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali na gorącym uczynku 22-letniego włamywacza. Mężczyzna usiłował dokonać kradzieży włamaniem do kasy biletowej na dworcu PKP. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął bo zaklinował się w okienku. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

18 sierpnia br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał informację od pracownika PKP o wystających nogach z okienka kasy biletowej na dworcu w Jastrowiu. Nietypowe zgłoszenie zostało natychmiast sprawdzone przez funkcjonariuszy z lokalnego Komisariatu Policji. Mundurowi na miejscu bardzo szybko ustalili, że 22-latek nie zaklinował się w okienku przypadkowo. Próbował bowiem włamać się do kasy biletowej. Plany złodzieja szybko zostały jednak pokrzyżowane, bo zamiast zabrać pieniądze… utknął w okienku pomiędzy kratą, a blatem.

Mężczyznę musieli uwolnić wezwani przez policjantów strażacy, którzy zdemontowali kratę przy okienku kasy. Dopiero wtedy udało się uwolnić młodego jastrowianina. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Niedoszły złodziej po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego potwierdzili dodatkowo, że mężczyzna jest odpowiedzialny za pięć innymi kradzieżami z włamaniem na terenie Jastrowia.

Mieszkaniec Jastrowia przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, tłumacząc swoje zachowanie nadmiarem wypitego alkoholu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.