Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Poznania

Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Poznania: Tomasz Lewandowski zastąpi Arkadiusza Stasicę-,pic1,1016,96437,145672,with-ratio,16_9

Od 1 sierpnia stanowisko trzeciego Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania obejmie Tomasz Lewandowski. Zastąpi on Arkadiusza Stasicę, który zajmie się polityką mieszkaniową i rozpocznie pracę w zarządzie ZKZL.

– Obszar działań, za który będzie odpowiedzialny Tomasz Lewandowski, jest jednym z najtrudniejszych w zarządzaniu Miastem. W chwili, kiedy obejmowałem urząd, najwięcej problemów do rozwiązania dotyczyło m.in. GOAPu czy spalarni. Dotychczasowe doświadczenie Tomasza Lewandowskiego umożliwi rozwiązywanie wielu kwestii na bieżąco. Z pewnością sprawdzą się tu również jego umiejętności polityczne, które pozwolą na osiąganie kompromisu m.in. z okolicznymi gminami. Cieszy mnie fakt, że Tomasz Lewandowski nie boi się odpowiedzialności i jest gotowy podjąć tak duże wyzwanie – powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.

Tomasz Lewandowski to z wykształcenia prawnik, wieloletni Radny Miasta Poznania (od 2006 roku, obecnie w Klubie Radnych Zjednoczona Lewica). Dotąd był członkiem kilku komisji, w tym Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej oraz Kultury Fizycznej i Turystyki. Jako trzeci zastępca prezydenta Poznania będzie odpowiadał za gospodarkę mieszkaniową, komunalną oraz sport.

– Poznańska lewica rok temu wzięła odpowiedzialność za współrządzenie miastem. Zajęliśmy się m.in. gospodarką odpadami, ze wszelkimi błędami popełnionymi przez poprzedników czy poprawą warunków mieszkaniowych poznaniaków. W Radzie Miasta dotychczas byłem przewodniczącym klubu. Jako zastępca prezydenta, z pozycji wykonawczej będę mógł lepiej realizować pewne zamierzenia programowe ważne dla mieszkańców. Przede mną wiele zadań. To z pewnością ogromne wyzwanie, ale i zaszczyt. Zrobię wszystko, aby mieszkańcy byli z nas zadowoleni – oznajmił przyszły zastępca prezydenta Tomasz Lewandowski.zmiana-na-stanowisku-zastepcy-prezydenta,pic1,1016,96437,145680,with-ratio,16_9

Nowy zastępca przejmie obowiązki po Arkadiuszu Stasicy, który swoją funkcję pełnił od 6 lipca 2015 roku.

– To nie jest żadna degradacja Arkadiusza Stasicy. To jedynie przesunięcie z jednego – bardzo trudnego odcinka – na inny, wymagający wielu umiejętności i doświadczenia, jakie już z pewnością posiada – dodaje prezydent Jaśkowiak.

Od 1 sierpnia Arkadiusz Stasica  będzie realizował zadania Miasta w zakresie gospodarki lokalowej i budownictwa mieszkaniowego w zarządzie ZKZL.

– To był dla mnie rok wyzwań. Z wszystkich zadań starałem się wywiązywać najlepiej jak potrafię. Mam nadzieję, że nowe miejsce, w którym obejmę teraz swoje obowiązki, pozwoli mi w pełni wykorzystywać moje doświadczenie i wiedzę nabytą przez ponad 30 lat w zakresie budowy mieszkań i pozyskiwania na nie środków finansowych  – powiedział Arkadiusz Stasica.

Daria Pertek/biuro prasowe