Jarocin – Samochód pełen poszukiwanych

Wspólne działania policjantów z Jarocina i Pleszewa doprowadziły do zatrzymania dwóch przestępców. Mężczyźni ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Byli poszukiwani listami gończymi. Obaj zatrzymani trafili już do zakładów karnych.

15 lutego policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie jechał samochodem w czasie wolnym od służby. W mijającym go samochodzie zauważył mężczyznę, którego twarz zapamiętał z odpraw służbowych. Była to osoba poszukiwana listem gończym.

Funkcjonariusz natychmiast poinformował o tym fakcie dyżurnego z komendy w Pleszewie. Policjanci rozpoczęli działania mające na celu zatrzymanie pojazdu. W samochodzie jechały jeszcze dwie inne osoby: kobieta oraz mężczyzna, który również był poszukiwany listem gończym.

Pojazd, którym poruszali się obaj przestępcy, został zatrzymany przez policjantów na terenie Pleszewa. Jeden z poszukiwanych został natychmiast doprowadzony do jednostki Policji. Drugi z mężczyzn, zdążył przed zatrzymaniem opuścić samochód.

Policjanci ustalili, że poszukiwany przez nich mężczyzna, może przebywać na terenie Jarocina. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie ustalili adres, gdzie poszukiwany mógł się ukryć. Znaleźli mężczyznę w piwnicy wytypowanego domu. 30-latek został przewieziony do jarocińskiej komendy.

Obaj zatrzymani mężczyźni trafili już do zakładów karnych.