Już w najbliższy weekend POLAGRA – PREMIERY

POLAGRA-PREMIERY w liczbach

Planowana liczba zwiedzających 50 000 osób

56 000 mkw. powierzchni wystawienniczej zajmują ekspozycje branżowych liderów

Liczba wystawców 380 firm prezentujących ponad 500 marek

200 przedstawicieli mediów będzie obserwowało przebieg wydarzeń

13 hal wystawowych

38 produktów wyróżnionych zostało Złotym Medalem MTP

4 dni będzie trwało święto branży rolniczej

ponad 400 zgłoszonych autokarów z całego kraju

POLAGRA-PREMIERY – strefa innowacji i licznych koncepcji

Sezon spotkań dla rolników w 2016 roku otworzą Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY, które odbędą się w Poznaniu już po raz szósty. POLAGRA-PREMIERY (21-24.01.2016r.) to przede wszystkim miejsce światowych premier na polskim rynku. Swoją ofertę zaprezentują firmy z europejskiej czołówki, które przedstawią setki nowych pozycji asortymentowych. Podczas Targów zostaną zaprezentowane doskonałe jakościowo i funkcjonalnie maszyny, sprzęt
i narzędzia rolnicze odpowiednio dopasowane do potrzeb właścicieli gospodarstw, które sprawią, że codzienna praca stanie się bardziej komfortowa i bezpieczna. Wśród wystawców znajdą się producenci i dystrybutorzy nawozów, nasion i środków do ochrony roślin. Ekspozycję dopełnią pasze, dodatki paszowe, wyposażenie serwisów maszyn rolniczych, sprzęt zootechniczny
i weterynaryjny. Podczas Targów można będzie spotkać także przedstawicieli prasy branżowej, związków i stowarzyszeń.

Inspiracjom i pomysłom na efektywną pracę w polu sprzyjać będą rozmowny biznesowe, debaty nad najistotniejszymi problemami branży rolniczej, konferencje z udziałem wybitnych specjalistów i wiele atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących dla szerokiej publiczności. Ale to nie wszystko!

Zobacz, co na Targach?

 

Xi forum producentów rzepaku i roślin białkowych – branża biopaliw a perspektywy dla uprawy rzepaku w polsce

Właściciele gospodarstw, rolnicy, przedstawiciele firm rolniczych, dealerzy maszyn i urządzeń oraz hobbyści, którzy wezmą udział w Targach mogą liczyć na moc wrażeń i prawdziwą bombę merytoryczną przygotowaną przez znane w kraju autorytety. Po raz kolejny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkają się przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, którzy podczas XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych zaprezentują zagadnienia związane z biopaliwem w Polsce.

à 22.01.2016 r., godz.11.00-14.00, sala niebieska

xii konferencja bioenergia w rolnictwie
Ponad 90% terytorium Polski to tereny wiejskie charakteryzujące się specyficznymi warunkami. Wykorzystywanie na tych obszarach odnawialnych źródeł energii może być szansą na wyrównanie warunków rozwoju tych terenów. Zróżnicowanie zasobów regionów wiejskich stwarza duże możliwości kreowania innowacji i rozwoju odnawialnych źródeł energii. Komfort energetyczny kraju, który w metropoliach zbliża się do standardu europejskiego, na obszarach wiejskich jest niższy. Jak zatem sprawnie wykorzystać bioenergię w rolnictwie? Informacji na ten temat dostarczą prelegenci, którzy poprowadzą
XII Konferencję „Bioenergia w Rolnictwie”.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy:

Biogazownie rolne – ważny element zrównoważonej produkcji rolnej
Mikroinstalacje i małe instalacje – możliwości ich rozwoju na terenach wiejskich
Rynek biogazowi – co dalej z ich rozwojem?
Budowa i funkcjonowanie mikrogazowni w gospodarstwie rolnym
Biogazownie rolnicze trzeciej generacji w rejestrze przedsiębiorców Agencji Rynku Rolnego
Czy w nowym podejściu do energetyki jest miejsce na dalszy rozwój plantacji roślin energetycznych?
Czy obecne warunki prawne sprzyjają wykorzystaniu słomy do produkcji paliw biomasowych?
Możliwość finansowania inwestycji OZE na obszarach wiejskich
Automatyczne gospodarstwo rolne – abstrakcja czy rzeczywistość?
21.01.2016 r., godz. 10.30-15.30, sala wykładowa w pawilonie 3A

Co z produkcją cukru i uprawą buraka cukrowego w polsce?

Podczas Targów POLAGRA-PREMIERY Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego pobudzi do rozmowy na temat produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce. 30 września 2017 roku zostanie zakończony system kwotowania produkcji cukru oraz nastąpi ustalenie ceny minimalnej na buraki cukrowe w Unii Europejskiej. Jak do tego są przygotowani polscy plantatorzy i producenci cukru? Na jakich zasadach będą kształtować się relacje pomiędzy cukrowniami a plantatorami? Czy uprawa buraków i produkcja cukru w Polsce w dłuższej perspektywie jest do utrzymania i na jakich warunkach? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści z Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego: Krzysztof Nykiel, prezes zarządu głównego KZPBC, Kazimierz Kobza, dyrektor biura w KZPBC i Rafał Strachota, zastępca dyrektora biura w KZPBC.

22.01.2016 r., godz. 13.00-14.30, sala wykładowa w pawilonie 3ASONY DSC

energooszczędne technologie

Kolejna edycja Targów POLAGRA-PREMIERY będzie źródłem wielu cennych informacji. Program wydarzeń urozmaicą m.in.: wykład prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Grodziec Śląski, na temat energooszczędnych technologii w produkcji zwierzęcej, a także seminarium dr Mariana Kamyczka, który przybliży zagadnienia energooszczędnych technologii w produkcji i hodowli bydła mlecznego na przykładzie Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach, Instytutu Zootechniki PIB ZD Pawłowice.

21.01.2016 r., od godz. 12.00-13.30, scena w Alei Lipowej

Jak zaoszczędzić na opłatach?

POLAGRA-PREMIERY to wydarzenie, które ma na celu rozwój polskiego rolnictwa i krzewienie innowacyjnych rozwiązań wśród właścicieli krajowych gospodarstw rolnych. Organizatorzy Targów POLAGRA-PREMIERY z dużą atencją podchodzą do programu wydarzeń. Podczas Targów nie zabraknie, więc spotkań z cieszącymi się poważaniem w branży rolniczej znawcami tematów. Jednym z nich będzie panel wykładowo-dyskusyjny „ODSTĘPSTWO ROLNE – NOWA PERSPEKTYWA 2016, CZYLI JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA OPŁATACH?” zorganizowany przez Agencję Nasienną.

à 23.01.2016 r. godz. 12.00-12.45, sala wykładowa w pawilonie 3A

konferencja krajowej rady izb rolniczych
Targi POLAGRA-PREMIERY to skarbnica wiedzy na temat rolnictwa, z której inspiracje czerpać może każdy. Gwaru rozmów branżowych nie zabraknie również podczas konferencji Krajowej Rady Izb Rolniczych. Tematem przewodnim wydarzenia będzie „Obrót ziemią rolną w Polsce – stan obecny i planowane zmiany” . W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Krajowej Rady Izb Rolnych , a także Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

à 22.01.2016 r., godz. 14.30-16.00, sala wykładowa w pawilonie 3A

sektor przyczep i ciągników

Jednym z bardziej inspirujących wydarzeń podczas Targów POLAGRA-PREMIERY będzie cykl prelekcji na temat sektora przyczep i ciągników w Polsce i Europie, który poprowadzą specjaliści z firmy Martin & Jacob. Czas intensywnych rozmów o nowościach maszynowych, wprowadzaniu na rynek kolejnych innowacyjnych rozwiązań, oczekiwaniach ze strony nabywców oraz powodach spadków sprzedaży w asortymencie, jakim są przyczepy i ciągniki, pozwoli uzyskać zupełnie nowe spojrzenie na błyskawicznie zmieniające się trendy i tendencje w tej kategorii. Do rozmowy na temat problemów i wyzwań w branży maszynowej zachęcą Aneta Uss-Lik, Łukasz Różycki, Janusz Podróżny i Tomasz Rybak. Podczas wystąpień prelegenci skupią się na trzech ważnych zagadnieniach. Pierwsze z nich dotyczy rynku sprzedaży nowości w 2015 roku i prezentacji informacji odnoszących się do ogólnej liczby sprzedanych maszyn – NOWOŚCI w segmencie ciągników i przyczep na tle trendów sprzedażowych na polskim rynku. Jako druga poruszona zostanie kwestia nowości na rynku maszyn w opinii samych rolników. Całość dopełnią wnioski płynące z tendencji sprzedażowych w sektorze ciągników i przyczep na polskich oraz europejskich rynkach. Dane do prezentacji pochodzić będą z projektów Agritrac, Agribus i Agrinet24 realizowanych przez agencję
Martin & Jacob.