Kalisz – Medal dla mł. insp. Mirosława Ścisły

Komendant Miejski Policji w Kaliszu mł. insp. Mirosław Ścisły uczestniczył w obchodach z okazji Święta Służby Więziennej. W trakcie uroczystości szef kaliskiej jednostki, decyzją Ministra Sprawiedliwości został odznaczony brązowym medalem „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Od 2011 r funkcjonariusze Służby Więziennej obchodzą swoje święto 8 lutego. Data nie została wybrana przypadkowo. To właśnie tego dnia – w 1919 roku, ogłoszono dekret „W sprawie tymczasowych przepisów więziennych”. Dokument ten dał podstawy do funkcjonowania systemu penitencjarnego w niepodległej Polsce.

11 lutego br. uroczystości w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym poległych w służbie funkcjonariuszy. Kolejnym elementem obchodów był pokaz w wykonaniu kompanii honorowej, w skład której weszli słuchacze ośrodka.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się m.in.: Prezydent Miasta Kalisza – Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Ostrowa Wlkp. – Beata Klimek, Przewodniczący Rady Miasta – Andrzej Plichta, Wicestarosta Powiatu kaliskiego – Jan Kłysz oraz Komendant Miejski Policji w Kaliszu – mł. insp. Mirosław Ścisły.

Szef kaliskich policjantów odebrał podczas uroczystości z rąk Pani Komendant COSSW w Kaliszu – płk. Danuty Kalaman, medal „Za zasługi w pracy penitencjarnej”. Odznaczenie to przyznawane jest przez Ministra Sprawiedliwości osobom, które okazały bezpośrednią pomoc jednostkom organizacyjnym Służby Więziennej.

Mł. insp. Mirosław Ścisły w krótkim wystąpieniu podziękował za wyróżnienie oraz złożył życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom COSSW. Podkreślił też doskonałą współpracę, jaka istnieje pomiędzy obiema instytucjami, które wspólnie realizują wiele przedsięwzięć o charakterze profilaktycznym.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Kalisz / Anna Jaworska-Wojnicz