Kalisz – Policjanci zabezpieczyli podrobione elektronarzędzia

19 lutego br. policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wylegitymowali dwóch obywateli Włoch. Istniało przypuszczenie, że 41 i 51-latek mogą oferować do sprzedaży elektronarzędzia z podrobionymi znakami towarowym znanych marek. Funkcjonariusze przeszukali pojazd, którym poruszali się mężczyźni. Odnaleźli sześć pił spalinowych oraz trzy agregaty prądotwórcze. Przedmioty te były opatrzone znakami towarowymi dwóch znanych marek.

Istniało podejrzenie, że zarówno znaki – jak i nazwa zastrzeżona przez producenta, zostały użyte bezprawnie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą potwierdzili, że zabezpieczone przedmioty nie mają nic wspólnego z oryginalnymi produktami.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty z ustawy o prawo własności przemysłowej. Wartość strat oszacowana przez przedstawiciela pokrzywdzonych firm wyniosła 36 tys. złotych. Policjanci prowadzący postępowanie w tej sprawie sprawdzą, skąd pochodziły nielegalne elektronarzędzia.

Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Kalisz / Anna Jaworska-Wojnicz