Kępno – Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty

W styczniu 2016 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie po raz kolejny przeprowadzili akcję z kaliskim Oddziałem Izby Celnej związaną z kontrolą nielegalnych punktów gier. Policjanci zabezpieczyli 7 automatów o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Od ponad roku policjanci z Kępna wspólnie z celnikami z Kalisza, w ramach porozumienia, prowadzą wspólne działania mające na celu likwidację nielegalnych punktów gier. W ściśle zaplanowanych akcjach biorą udział funkcjonariusze pionu kryminalnego KPP w Kępnie i przedstawiciele Izby Celnej. Kontrolują punkty na terenie całego powiatu kępińskiego. Na przełomie stycznia i lutego zaplanowano pierwszą w 2016 roku akcje tego rodzaju. Mundurowi podczas kontroli punktu w Kępnie zabezpieczyli 7 automatów nie posiadających stosownych pozwoleń i certyfikatów. Łączna wartość zabezpieczonego sprzętu przekroczyła 50 000 zł.

W ubiegłym roku policjanci z Kępna we współpracy z Izbą Celną zabezpieczyli niemal 40 nielegalnych automatów do gier o znacznej wartości rynkowej. W najbliższym czasie działania te będą kontynuowane.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Kępno / Anna Lubojańska