Leszno – Napadał i kradł – odpowie przed sądem

rozbjPolicjanci z Leszna zatrzymali sprawcę rozboju na starszej kobiecie. Mężczyzna z zaskoczenia napadł na staruszkę, a następnie skradł jej torebkę wraz z zawartością. Sprawcą okazał się 33-letni mieszkaniec Leszna. Policjanci ustalili, że to nie jedyne naruszenie prawa na jego koncie. Prokuratura Rejonowa w Lesznie – na wniosek Policji, zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór.

2 lutego br. późnym popołudniem, 84-latka wracała ulicami Leszna z kościoła do domu. W pewnym momencie ktoś naskoczył na nią od tyłu, popchnął i przewrócił. Następnie napastnik wyrwał kobiecie z ręki torebkę damską wraz z zawartością rzeczy osobistych wartych kilkadziesiąt złotych.

Kilka godzin później policjanci otrzymali informację od mieszkańca Leszna o znalezieniu na klatce schodowej torebki damskiej. Ta informacja przyczyniła się do ustalenia tożsamości sprawcy, który już następnego dnia został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie. To 33-letni mieszkaniec Leszna.

Dodatkowo policjanci ustalili, że ta sama osoba ma związek z kradzieżą reklamówki z zawartością pieniędzy w kwocie 200 zł, również na szkodę starszej kobiety. Ten czyn stanowi wykroczenie i zagrożony jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

4 lutego br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie na wniosek policji zastosowała wobec sprawcy rozboju policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Leszno / Monika Żymełka