Leszno – Policjanci zabezpieczyli ponad 300 kg tytoniu

tytoń2Policjanci z Leszna, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli ponad 300 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie takiej ilości tytoniu do obrotu, naraziłoby Skarb Państwa na stratę blisko ćwierć miliona złotych. Właścicielowi nielegalnego towaru, 26-letniemu mieszkańcowi Leszna, za popełniony czyn grozi nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że na jednym z leszczyńskich parkingów osiedlowych stoi zaparkowany samochód, wewnątrz którego znajduje się nielegalny towar tytoniowy.

3 lutego br. policjanci sprawdzili pojazd stojący na parkingu. W chwili kontroli był otwarty, a wewnątrz pojazdu, w części bagażowej policjanci znaleźli 15 worków polietylenowych wypełnionych pociętą krajanką tytoniową w ilości ponad 300 kg.

Funkcjonariusze ustalili, że użytkownikiem pojazdu i właścicielem nielegalnego towaru jest 26-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  Odpowie za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy, co jest zabronione i stanowi przestępstwo.

Wprowadzenie zabezpieczonej krajanki tytoniu do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na stratę z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko ćwierć miliona złotych. Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Leszno / Monika Żymełka