Leszno – Policyjny pościg za sprawcami kradzieży samochodów

Policjanci z Leszna podczas policyjnego pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu.  To 43-letni mieszkaniec Poznania. Druga osoba poruszająca się skradzionym Mercedesem, podczas policyjnej blokady, staranowała radiowóz, uderzyła w przydrożne drzewo i zbiegła do lasu. Policjanci ustalili, że mężczyźni mają związek z kradzieżami samochodów na terenie Leszna i Poznania.

W minionych miesiącach na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego dochodziło do kradzieży samochodów dostawczych. Policjanci szczegółowo analizowali zebrane w sprawach materiały, zapisy monitoringów oraz podjęli współpracę z funkcjonariuszami innych jednostek na terenie Wielkopolski, aby ustalić sprawców kradzieży. Leszczyńscy kryminalni na podstawie pracy operacyjnej ustalili, że na terenie województwa wielkopolskiego ma dojść do kolejnej kradzieży samochodu marki Mercedes Sprinter.

10 lutego br. w godzinach nocnych, policjanci podjęli działania na terenie powiatu jarocińskiego, mające na celu zatrzymanie sprawców kradzieży aut. Funkcjonariusze zauważyli jadącego dostawczego Mercedesa oraz pilotujący go samochód marki BMW.  Z uwagi na podejrzenie, że Sprinter został skradziony, policjanci po krótkiej obserwacji pojazdów przystąpili do ich zatrzymania. Samochód marki BMW został zablokowany, a jego kierowca zatrzymany. Natomiast kierujący Sprinterem na widok mundurowych przyspieszył, taranując po drodze radiowóz, a następnie w trakcie podjętej ucieczki uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna zbiegł do pobliskiego lasu.

Natychmiast zarządzono działania pościgowo – blokadowe za mężczyzną. W poszukiwania uciekiniera włączyło się ponad 80 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, z Komend Powiatowych Policji w Jarocinie, Środzie Wielkopolskiej, Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim. W poszukiwaniach uczestniczyły specjalnie wyszkolone psy tropiące oraz policyjny śmigłowiec. Przez kilka godzin mundurowi patrolowali okoliczne lasy. Cały czas trwają czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu mężczyzny. Jak ustalono Mercedes Sprinter pochodził z kradzieży dokonanej w godzinach porannych na terenie stolicy Wielkopolski.

Zebrane przez policjantów materiały dowodowe pozwalają na przedstawienie 43-latkowi z Poznania, zarzutów dotyczących kradzieży oraz usiłowania kradzieży czterech pojazdów na terenie Leszna i Poznania. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Leszno / Monika Żymełka