Leszno – Zatrzymany 18-letni sprawca uszkodzeń

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenia kilku samochodów. Jest to 18-letni mieszkaniec Leszna. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Dzielnicowi z Leszna 14 lutego br., w trakcie pełnionej służby, zauważyli na jednej z ulic uszkodzony pojazd marki Renault. Auto to miało zbitą przednią szybę, posiadało zarysowania lakieru oraz przeciętą oponę. Uszkodzona zastała także opona pojazdu marki Ford. Na miejscu zdarzenia policjanci zauważyli również obfite ślady krwi.

Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Ustalili, iż sprawcą tych zdarzeń jest młody mieszkaniec Leszna. Dzielnicowi tego samego dnia zatrzymali zaskoczonego 18-latka w jego miejscu zamieszkania. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca zniszczeń, podczas próby przecięcia opony jednego samochodu, skaleczył nożem rękę. Stąd na miejscu zdarzenia ślady krwi.

Śledczy ustalili również, że zatrzymany młody mężczyzna jest odpowiedzialny za uszkodzenia kilku innych aut w Lesznie. Łączna suma strat, jaką ponieśli właściciele samochodów, przekracza 3 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Tłumaczył, iż w ten sposób wyładowywał złość w związku z rozstaniem z dziewczyną. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Leszno / Monika Żymełka