Nowy Tomyśl – Przekroczył prędkość o 58 km/h – film

Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 58 km/h. Mężczyzna został ukarany 400 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Natomiast zgodnie z nowymi przepisami kierowca musiał się pożegnać z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Jednym z zadań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu. Dlatego też jedna ze służb została skierowana na bardzo ruchliwą drogę w powiecie. Popularna DK nr 92 momentami umożliwia kierowcom mocniejsze dociśnięcie pedału gazu. Dochodziło na niej do wypadków śmiertelnych.

Policjanci niedługo po rozpoczęciu służby szybko zauważyli kierowcę łamiącego przepisy. Kilka minut po godzinie 17:00 funkcjonariusze pełniący służbę w radiowozie wyposażonym w videorejestrator ruszyli za pędzącym z kierunku Pniew w kierunku miejscowości Bolewice osobowym mercedesem. Nieodpowiedzialny kierowca wjechał na teren zabudowany z prędkością 108 km/h. Przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 58 km/h. Na kierowcę nałożony został mandat karny w wysokości 400zł oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca stracił prawo jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna wpadka bez dokumentu, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Nowy Tomyśl / Przemysław Podleśny