Ostrów Wlkp. – Przyjechał skradzionym rowerem do komendy

Do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zgłosił się 23-latek, który oświadczył policjantom, że ukradł rower. Postanowił zwrócić rower i przyjechał nim do ostrowskiej komendy. W trakcie przesłuchania policjanci ustalili, że 23-latek dokonał kilku rowerowych kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat więzienia.

15 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zgłosił się młody mężczyzna, który w rozmowie z policjantami oświadczył, że przyjechał rowerem, który pochodzi z kradzieży. Wyjaśnił on policjantom, że rower ten skradł około dwóch tygodni temu z terenu jednej z posesji.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 23-latek na początku marca 2015 roku skradł kolejny jednoślad. Wówczas to będąc na terenie jednej z firm ukradł rower. Wartość skradzionego roweru sięgnęła ponad 1000 złotych. Jak oświadczył mężczyzna, rower ten sprzedał za kilkadziesiąt złotych przypadkowo napotkanej osobie.

Kolejnej kradzieży dokonał 5 miesięcy później. Na terenie targowiska miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim 23-latek skradł rower o wartości 700 złotych, następnie również go sprzedał.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat więzienia.