Piła – Policjanci zabezpieczyli towar wart ponad 200 tys. zł

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile, zabezpieczyli ponad 300 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wprowadzenie takiej ilości tytoniu do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty ponad 200 tys. złotych. 40-letniemu mężczyźnie za popełniony czyn, grozi nawet 3 lata więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że zatrzymany mężczyzna może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy uzyskali wiadomość, że mężczyzna będzie przemieszczał się z nielegalnym towarem w okolicach Piły.

19 lutego 2016 r. pilscy kryminalni będąc w gminie Szydłowo, zauważyli pojazd marki Peugeot, a w nim podejrzanego mężczyznę. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Kryminalni ujawnili w nim ponad 300 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za posiadanie nielegalnego tytoniu. Wprowadzenie tak znacznej ilości nielegalnego towaru do obrotu, naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę ponad 200 tys. złotych. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, śledczy zabezpieczyli dodatkowo 35 tys. złotych.

Zatrzymany mężczyzna, to 40-letni mieszkaniec Piły. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka kara grzywny.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Piła / Żaneta Kowalska