POZNAŃ: Innowacyjne, odważne, kreatywne kobiety. Oto „CyberMocne”, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej

Startuje 2. edycja projektu „CyberMocne”, której bohaterkami są kobiety-profesjonalistki, zajmujące się współpracą międzynarodową w branży IT. W projekcie udział wzięło 13 przedstawicielek Ministerstwa Cyfryzacji i NASK, które tworzą innowacyjne i przyjazne środowisko cyfrowe współpracując z najważniejszymi instytucjami w Polsce i na świecie. Premiera kampanii ma miejsce podczas kongresu gospodarczo-technologicznego Impact’23 w Poznaniu.

Druga edycja projektu „CyberMocne” jest kontynuacją działań zapoczątkowanych w Dzień Kobiet, 8 marca br. Poświęcona jest kobietom, które osiągają sukcesy i realizują się w obszarze transformacji cyfrowej na arenie międzynarodowej. Bohaterki kampanii na co dzień współpracują z organami Unii Europejskiej i siecią partnerów z państw członkowskich UE, a także z organizacjami takimi jak Organizacja Narodów Zjednoczonych. Odpowiadają m.in. za współpracę międzynarodową w obszarach związanych z telekomunikacją, cyberbezpieczeństwem, gospodarką opartą o dane, czy prawem cyfrowym.

– Zaangażowanie ekspertek z Ministerstwa Cyfryzacji i NASK w działalność na poziomie międzynarodowym wprowadza do Polski nowe pomysły, trendy i doświadczenia, a równocześnie Polska staje się ważnym partnerem w międzynarodowej debacie o transformacji cyfrowej. „CyberMocne” pokazują, że odwaga, kreatywność i innowacyjne podejście napędzają cyfrową rzeczywistość w Polsce. Ich sukcesy są inspiracją do zmiany postawy tak, aby w zmieniającej się rzeczywistości widzieć szanse i śmiało z nich korzystać. „CyberMocne” to także ambasadorki obu instytucji i dowód na to, że praca w administracji w obszarze IT daje satysfakcję oraz poczucie sprawczości. Jest to z pewnością atrakcyjna ścieżka i ambitny pomysł na rozwój zawodowy. Dlatego zachęcam kobiety do planowania swojej kariery w IT, szczególnie w sektorze publicznym – podkreśla Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Aby „CyberMocne” nie pozostały anonimowe, zorganizowaliśmy sesję zdjęciową i nagraniową. Efekty tej pracy mają premierę 10 maja, podczas kongresu Impact’23. Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK są partnerami tego wydarzenia. To właśnie z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, 11 maja podczas Impact’23 odbędą się dwa ważne międzynarodowe eventy: szczyt ministrów cyfryzacji krajów Trójmorza oraz spotkanie ministrów cyfryzacji krajów D9+. Ministrowie cyfryzacji kilkunastu krajów będą rozmawiać o tym, w jaki sposób kształtować politykę europejską w obszarze cyfrowym, określać priorytety i sposób ich realizacji.

Poznajcie „CyberMocne”

Dbam o silną pozycję Polski w rozwoju e-administracji na arenie międzynarodowej; Rozmawiam z modelami, a naszym wspólnym językiem jest matematyka; Nawiązuję kontakty z ludźmi z całego świata, po to, aby wspólnie wypracowywać rozwiązania i czynić świat bezpieczniejszym – m.in. tak o swoich cybermocach mówią bohaterki projektu.

Cybermocne, które wzięły udział w projekcie:

  • Katarzyna Bis-Płaza, dyrektorka Departamentu Projektów i Strategii w MC,
  • Anna Felkner, kierowniczka Pionu Systemów Cyberbezpieczeństwa w NASK,
  • Kinga Głąbińska, specjalistka w Pionie Sztucznej Inteligencji w NASK,
  • Anna Gos, dyrektorka Departamentu Zarządzania Danymi w MC,
  • dr Izabela Iglewska, główna specjalistka w Departamencie Telekomunikacji w MC,
  • Joanna Malczewska, radczyni w Departamencie Zarządzania Danymi w MC,
  • dr Katarzyna Nosalska, dyrektorka Centrum Rozwoju Kompetencji Cyfrowych w MC,
  • Katarzyna Nowak, naczelniczka Krajowego Centrum Kompetencji Cyberbezpieczeństwa w MC,
  • dr Mariya Pelekh, ekspertka Departamentu Zarządzania Systemami w MC,
  • Anna Rywczyńska, kierowniczka Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK,
  • Aleksandra Wójtowicz, analityczka danych w Dziale Przeciwdziałania Dezinformacji w NASK,
  • Magdalena Zaniewicz, główna specjalistka w Departamencie Cyberbezpieczeństwa w MC,
  • dr Katarzyna Ziółkowska, ekspertka w Departamencie Usług Cyfrowych w MC.