Poznań – Oszustka hotelowa zatrzymana

Poznańscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie oszustwa – wyłudzenia usługi hotelowej. Wszystko wskazuje na to,że w przeszłości 56-latka działała na terenie całej Polski. Meldowała się w hotelach i pensjonatach, a po kilku dniach, nie płacąc za usługę znikała bez śladu. Decyzją Sądu została aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 56-letnią kobietę, która podróżowała ze swoim psem „kundelkiem”. W różnych miejscach Polski wynajmowała pokoje w hotelach i pensjonatach, nie płaciła za pobyt i znikała bez śladu. Do zatrzymania kobiety doszło 18 lutego br. w godzinach popołudniowych na poznańskim Nowym Mieście.

O pobycie 56-latki w jednym z poznańskich pensjonatów poinformował policjantów właściciel obiektu. Podejrzeń wobec kobiety nabrał po tym jak dowiedział się, że jej zdjęcie znajduje się na stronie internetowej, a osoby, które je publikują zostały przez nią oszukane i tym samym chcąc ostrzec innych.

Funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. 56-latka tłumaczyła policjantom, że za jej pobyt zapłaci brat, który obecnie przebywa za granicą. Pod jego nazwiskiem zameldowała się w pensjonacie. Po sprawdzeniu kobiety w systemie policyjnym okazało się, że jest podejrzewana o oszustwa na szkodę właścicieli hoteli i pensjonatów.

56-latka usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. Decyzją Sądu trafiła do aresztu. Policjanci z Nowego Miasta nawiązali kontakt z policjantami z innych jednostek z Polski. Gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie. Jeżeli okaże się, że kobieta dopuściła się do innych oszustw to zarzuty wobec niej zostaną uzupełnione. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę 8 lat więzienia.

Wszystkie osoby, które zostały przez kobietę oszukane w podobny sposób proszone są o kontakt  z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod numerem telefonu 61 84 158 34/76 lub całodobowym numerem alarmowym 997.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Poznań / Patrycja Banaszak