Rutkowski: „nie odpuszczę tematu”.

Rutkowski: nie odpuszczę tematu. Sprawa trafi do min. Ziobry „W tej szopce tych osłów jest więcej niż w każdej innej”…

Krzysztof Rutkowski nie odpuszcza i ewidentnie idzie na mocne starcie z poznańską prokuraturą i policją. Podczas kolejnej konferencji, która odbyła się 4 lutego br. w Hotelu Mercure w Poznaniu, już nie w sprawie poszukiwań Ewy Tylman, gdyż pracownicy biura jak i sam Rutkowski mają prokuratorski zakaz wypowiadania się w sprawie Ewy, lecz przede wszystkim w sprawach dotyczących fałszywych oskarżeń ludzi Rutkowskiego oraz o oficjalnym zawiadomieniu do Biura Spraw Wewnętrznych Komedy Głównej Policji przez Karolinę K, które obciąża poznańską policję.

W konferencji uczestniczyli również mecenas Patrycja Laśkiewicz, radny Piotr Szatkowski oraz Arkadiusz Białek.

Konferencja ta odbyła się dokładnie dwa miesiące od czasu, kiedy to zatrzymani zostali ludzie Rutkowskiego.

W sprawie poszukiwań Ewy Tylman wypowiadał się natomiast Piotr Szatkowski, który z grupą mieszkańców Poznania prowadzi aktywne działania, jego zdaniem informacje, jakie do nich docierają są przerażające. Jak informuje Szatkowski jest w posiadaniu nowych nagrań z monitoringu na ul. Mostowej, na których są Ewa i Adam Z? Nagrania do tej pory nie zostały zabezpieczone przez policję.

Sensacyjne i zdumiewające są też doniesienia dotyczące zeznań Karoliny K., która miała być  zastraszana i nakłaniana przez policję do obciążających zeznań przeciwko Rutkowskiemu i jego ludziom.  Sama Karolina K. miała być na tej konferencji jednak brak z nią kontaktu.  O tym jak ze świadka Karolina K. stała się oskarżoną po rezygnacji z policyjnej ochrony, o wożeniu jej po Polsce przez policję, zmieniając miejsca pobytu na m.in. Swarzędz, Szczecin, naciskach i groźbach odbioru dzieci, utraty mieszkania i pracy obszernie informował Szatkowski. Już najprawdopodobniej Korlina K. została odizolowana od jednego z dzieci.

W sprawie działań poznańskiej prokuratury wypowiedział się Arkadiusz Białek, który właśnie dwa miesiące temu był jedną z zatrzymanych osób. To koszmar, niepewność i obawy. Białek za pośrednictwem pełnomocnika wnosi o zmianę prokuratora prowadzącego jego sprawę.DSC00464

Podsumowując konferencję Krzysztof Rutkowski wspomniał o nielegalnych podsłuchach na swym telefonie i dosadnie odniósł się do działań prokuratury i policji w Poznaniu a Komendantowi Wojewódzkiemu sprezentować chce kodeks honorowy jak zachować powinien się oficer. Nie szczędził słów:

„Weźcie się ludzie do roboty” … „ sprawa ta trafi na biurko Ministra Ziobry”…

„Szopka ma również w swoim składzie osła, w tej szopce tych osłów jest więcej niż w każdej innej”…

Jeżeli ciało Ewy Tylman znajdą ludzie Rutkowskiego będzie to kompromitacja policji a Komendant Wojewódzki będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem – komentował.

Wieloletni detektyw pytał, kto za to wszystko zapłaci? Zabezpieczono sprzęt, radiostacje, telefony. Zabezpieczono nam wszystko, na czym pracujemy.

Podczas konferencji była mowa także o tym jak sparaliżowano funkcjonowanie portalu patriot24.net ,właśnie po przez zabezpieczenie niezbędnego do prawidłowego działania portalu sprzętu .

To, co dzieje się w poznańskiej policji to materiał na film dla Patryka Vegi – dodaje.

Poszukiwania Ewy Tylman przez biuro Rutkowski wznowione zostaną na początku marca.

Więcej informacji na obszernym zapisie konferencji.