Szpital w Pleszewie ma nowy system parkowania 

Pleszewskie Centrum Medyczne wprowadziło nowy system płatności za parking na terenie placówki. Teraz nie trzeba mieć przy sobie drobnych, bo można zapłacić za postój kartą płatniczą. Szpital zrobił też ukłon w stronę pacjentów onkologicznych,  którzy przyjeżdżają na oddział dziennego podawania chemii i to często kilka razy w tygodniu.Oni za postój nie muszą płacić. Wystarczy, że spełnią jeden warunek.

Do niedawna by móc wjechać na teren parkingu przy PCM trzeba było pobrać bilecik. Wtedy podnosiły się automatycznie szlabany.  Po przekroczeniu darmowego kwadransa trzeba było uiścić opłatę w parkomacie i można było liczyć na otwarcie barierek. Ten system miał jednak swoje wady.

– Jedną z nich były właśnie owe bileciki, które często były gubione przez osoby korzystające z parkingu. To z kolei powodowało kłopoty z wydostaniem się z niego, dlatego szpital postanowił znaleźć inne rozwiązanie. A z pomocą przyszła technologia. Teraz stając pod barierkami prowadzącymi na parking nie trzeba już pobierać bilety, bo  numery rejestracyjne pojazdu sczytują do systemu zainstalowane niedawno kamery umieszczony obok barierek.- tłumaczy Błażej Górczyński, prezes PCM.

Odnotowana zostaje wówczas  godzina oraz  data wjazdu. Jeśli zostaje przekroczony czas bezpłatnych  15 minut- kierowcy nie ponoszą opłat za parkowanie. Po jego przekroczeniu wystarczy skorzystać z jednego z dwóch automatów płatniczych. W jednym za postój można zapłacić  w sposób bezgotówkowy, w drugim można  skorzystać z obu form -gotówki i płatności elektronicznej. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu, a system sam wystawia rachunek.

-Bardzo ważne było dla nas też znalezienie rozwiązania dla pacjentów onkologicznych przyjmujących dzienną chemię. To osoby, które muszą spędzać często w szpitalu jednorazowo po kilka, kilkanaście godzin dziennie, kilka czy nawet kilka razy w miesiącu. To generowało im   ogromne koszty.Dlatego oni  mogą na czas poboru chemii parkować na terenie PCM bezpłatnie.- dodaje prezes Górczyński.

A co muszą zrobić pacjenci onkologiczni? Wystarczy, że w chwili kwalifikacji do chemioterapii dziennej podadzą numer rejestracyjny swojego pojazdu. Ten będzie wprowadzony do systemu i uprawnia do bezpłatnego korzystania z parkingu na czas podawania chemii.  W przypadku, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości i pytania  wszelkich informacji udziela szpitalna infolinia,  informacje dostępne są również na stronie internetowej szpitala.