Zmarł nadinsp. Tadeusz Pawlaczyk

Po ciężkiej chorobie, w niedzielę 14 lutego br., zmarł generał Tadeusz Pawlaczyk. Miał 62 lata. W piątek 19 lutego br. o godz. 12.00 w Kościele pw. Św. Antoniego w Lesznie zostanie odprawiona msza żałobna a następnie odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Generał Tadeusz Pawlaczyk służył w Policji od 1977 roku. Kierował Komendą w Lesznie, Poznaniu i Szczecinie. Pełnił funkcję oficera łącznikowego w Berlinie. W roku 2007 otrzymał nominację generalską. Po przejściu w stan spoczynku zaangażował się w działalność samorządową.

Przed tygodniem dotknięty został poważną chorobą. Mimo walki, choroba okazała się silniejsza. Tadeusz Pawlaczyk zmarł w minioną niedzielę.

Msza św. za zmarłego odbędzie się w najbliższy piątek 19 lutego br. o godz. 12.00 w Kościele pw. Św. Antoniego w Lesznie przy ul. Kąkolewskiej 1. Ceremonia pogrzebowa generała Tadeusza Pawlaczyka odbędzie się po mszy św. żałobnej na Cmentarzu Parafialnym w Strzyżewicach.

Rodzinie Zmarłego serdeczne wyrazy współczucia składają Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, policjanci i pracownicy Policji województwa wielkopolskiego.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – Dariusz Król