22-latek przejechał przez wieś na jednym kole, kilka minut później urwało mu nogę podczas wypadku! ZDJĘCIA / FILM

W dzisiejsze piękne, słoneczne popołudnie na drodze wojewódzkiej numer 302 na odcinku pomiędzy Nowym Tomyślem, a Zbąszyniem doszło do bardzo poważnego i tragicznego w skutkach wypadku. 26 marca 2017 na DW 302 koło Jastrzębska Starego doszło do zderzenia Mercedesa klasy E z motocyklem marki Honda CBR600. Kierowca Mercedesa jadący od strony Nowego Tomyśla chciał skręcić w lewo na leśną drogę prowadzącą do Nowego Jastrzębska.

Jak relacjonował nam kierowca Mercedesa, przepuścił jadący z naprzeciwka samochód po czym ruszył. W skręcające auto uderzył z wielkim impetem motocyklista. Siła uderzenia była tak wielka, że HONDA przekoziołkowała nad dachem Mercedesa i zatrzymała się jakieś 30-40 metrów od samochodu. Motocykliście podczas zderzenia urwało nogę, a sam ciężko ranny zatrzymał jakie ponad 100metrów od miejsca wypadku! Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował motocyklistę do szpitala.

Poszkodowany 22-latek to mieszkaniec pobliskiej Chrośnicy. Mieszkańcy wsi twierdzą, że kilkanaście minut przed wypadkiem widzieli go przejeżdżającego przez miejscowość na jednym kole.

PILNE! Nowy Tomyśl – 22-letni motocyklista z Chrośnicy zmarł w szpitalu!

Dochodzenie w sprawie przyczyn i przebiegu tego wypadku prowadzą funkcjonariusze z KPP Nowy Tomyśl, na miejscu czynności prowadzili strażacy z PSP Nowy Tomyśl oraz OSP Chrośnica, a droga wojewódzka była nieprzejezdna przez kilka godzin.

Sprawna akcja profesjonalistów z Pomocy Drogowej RafHol 24h Zbąszyń pozwoliła przywrócić ruch na trasie kilkadziesiąt minut po godzinie 15.