Bezczelność złodziei nie zna granic! Ratownicy medyczni ratowali życie, a 23-latek w tym czasie okradł karetkę!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 23 – letni mężczyzna, który ukradł panel dotykowy z karetki pogotowia i do tego uszkodził ssak elektryczny, powodując straty w wysokości 2 tysięcy zł. Zrobił to w czasie gdy ratownicy udzielali pomocy pacjentowi. Teraz odpowie za kradzież i uszkodzenie mienia, za co grozi mu do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych  28 lutego br. na ul. Składkowskiego w Turku. Do chorego, który potrzebował pomocy przyjechał lekarz i ratownicy. W tym czasie 23 – latek dostał się do środka karetki, gdzie wyrwał panel wspomagania dyspozytora oraz uszkodził ssak elektryczny. Wartość poniesionych strat oszacowano na kwotę 2 tysięcy zł.
335-157052
Dzięki pomocy świadków zdarzenia, którzy opisali mężczyznę i wskazali w którym kierunku zbiegł, policjanci kryminalni pół godziny po zdarzeniu zatrzymali 23 – letniego mężczyznę. Jest to mieszkaniec Turku, który już wcześniej wchodził w konflikty z prawem. Policjanci odzyskali skradzione mienia, które zdążył wcześniej ukryć.

Mężczyzna był pod silnym działaniem alkoholu, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Natychmiast został zatrzymany do wyjaśnienia.

Mężczyzna odpowie teraz za kradzież i uszkodzenie mienia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Źródło: KPP Turek