Kościan – Po pijaku spowodował śmiertelny wypadek swoim BMW! Został aresztowany na 3 miesiące! Grozi mu do 12 lat

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Kościanie wobec 47-letniego mężczyzny, który kierując samochodem m-ki BMW, będąc w stanie nietrzeźwości  spowodował śmiertelny wypadek drogowy. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 12 lat więzienia.

Przypominamy, że  w dniu 20 października br. ok. godz. 19.05 na drodze wojewódzkiej nr 432 w okolicach Gierłachowa doszło do tragicznego wypadku drogowego. W toku podjętych czynność śledczych ustalono, że kierujący samochodem m-ki BMW, 47-letni mieszkaniec pow. poznańskiego, będąc w stanie nietrzeźwości na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze drogi,  a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wynik  zdarzenia  podróżująca z nim 48-letnia kobieta mieszkanka Leszna poniosła śmierć na miejscu, a kierowcę z licznymi złamaniami przewieziono do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 1,70 promila alkoholu w jego organizmie.

Podejrzanemu postawiono zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym , będąc w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do zarzucanego  mu przestępstwa.

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Kościanie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kościanie wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 12 lat więzienia. Źródło: KPP Kościan

Nowy Tomyśl – Rozerwane ciało samobójcy przez pociąg