Piła – „Melon” planował zabójstwo policjanta – został aresztowany

cbsp21a42-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci CBŚP z Poznania. Sławomir S. ps. Melon próbował zlecić zabójstwo policjanta z Piły. Mężczyzna usłyszał już zarzut podżegania do zabójstwa, za co grozi od 12 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności. Sąd zadecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Policjanci poznańskiego CBŚP zatrzymali w jednym z mieszkań w Gryficach (zachodniopomorskie) 42-letniego Sławomira S. Mężczyzna kilka dni wcześniej opuścił areszt śledczy, gdzie przebywał w związku ze sprawą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami. Z zebranych przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu i policjantów informacji wynika, że w czasie kiedy odbywał karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu planował doprowadzić do zabójstwa policjanta z Piły.

Sławomir S. był powiązany ze światkiem przestępczym w Pile i okolicach. Mężczyzna ten za popełnianie innych przestępstw był wielokrotnie zatrzymywany przez  funkcjonariusza Policji, którego planował zabić. Za zabójstwo policjanta oferował 20 tysięcy złotych.

Teraz Melonowi grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji