Szamotuły – Kolejne smutne wieści! 71-letni mężczyzna zginął w pożarze pod Pniewami!

31 stycznia 2017 roku o godzinie 14.08 dyspozytor SKKP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Psarce w gminie Pniewy. Zadysponowano 4 samochody pożarnicze z JRG PSP w Szamotułach oraz 1 z Ochotniczej Straży Pożarnej. Powiadomiono również Policję i PRM. 

960p1150667a

Po przyjeździe na miejsce zastano pożar w pokoju budynku na parterze. Ogień bezskutecznie próbowali ugasić sąsiedzi.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali jeden prąd gaśniczy do wewnątrz budynku i ugasili palącą się ościeżnicę oraz podłogę w pobliżu pieca typu koza, przewietrzyli pomieszczenia domu, sprawdzili obiekt kamerą termowizyjną w celu wykluczenia potencjalnych ognisk pożaru, użyli detektora wielogazowego aby zbadać obecność CO – wynik negatywny.

960p1150668a

W trakcie działań w pokoju ujawniono ciało 71-letniego mężczyzny. Odstąpiono od udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy ze względu na widoczne zesztywnienie pośmiertne oraz plamy opadowe.

Na miejsce akcji przybył dowódca JRG, zastępca dowódcy JRG oraz funkcjonariusz komórki kontrolno – rozpoznawczej. Źródło: PSP Szamotuły, Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Przemysław Chojan

One thought on “Szamotuły – Kolejne smutne wieści! 71-letni mężczyzna zginął w pożarze pod Pniewami!

Możliwość komentowania została wyłączona.