UWAGA! Kolejni bezczelni przestępcy! Jeden to złodziej, a drugi to tramwajowy bandyta! Publikujemy ich wizerunki! UDOSTĘPNIJ

Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń, do których doszło na poznańskich Winogradach. Pierwsze zdarzenie dotyczy kierowania gróźb karalnych, drugie kradzieży. Osoby, które rozpoznają mężczyzn, których wizerunki publikujemy prosimy o kontakt z policjantami.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 26 grudnia 2016 roku około godz. 1:00 w nocy. Wówczas w tramwaju linii nr 201 jadącym z Mostu Teatralnego do pętli os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu mężczyzna ze zdjęcia, na wysokości przystanku przy ulicy Kurpińskiego kierował wobec jednego z pasażerów groźby karalne. Mężczyzna, który ma związek z tym zdarzeniem jest w wieku około 20 – 25 lat, 170 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała. W dniu zdarzenia ubrany był w kurtkę koloru czarnego, spodnie z szerokimi nogawkami oraz jasne sportowe buty. Na głowie miał czapkę z napisem Puma.

329-157003

Do innego zdarzenia doszło 2 lutego br. w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym przy Al. Solidarności w Poznaniu. Wówczas około godz. 17:30 doszło do kradzieży konsoli do gier. Mężczyzna, który kradzieży dokonał zarejestrowały kamery monitoringu. Jest on w wieku około 20 – 30 lat. W dniu zdarzenia ubrany był w kurtkę koloru czarnego, spodnie typu jeans oraz buty koloru ciemnego.

329-157001

Osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć proszone są kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Północ, osobiście na os. Jana III Sobieskiego 115 lub telefonicznie pod całodobowym nr telefonu 61 84 146 11 lub numerem alarmowym 997. Zapewniamy anonimowość!