22-latek jechał kradzioną Toyotą, na ,,podwójnym gazie” i to bez prawa jazdy!

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa mieszkańca powiatu strzelecko – drezdeneckiego, który kierował samochodem, mając prawie 1,5 promila. Toyota, którą się poruszał była kradziona. Teraz 22 – latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę tj. 29 stycznia br. około godziny 1.20 na ulicy Tartak w Krzyżu Wlkp. policjanci z krzyskiego patrolu zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Toyota. Za kierownicą siedział 22 – latek, od którego czuć było alkohol. Nie dość, że miał prawie 1,5 promila, to nie posiadał prawa jazdy i dokumentów pojazdu. W wyniku sprawdzeń w policyjnych systemach, mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma w ogóle uprawnień do kierowania autem. Z uwagi na fakt, że nie potrafił wytłumaczyć skąd ma samochód, Toyota została zabezpieczona i przewieziona na policyjny parking.

310-154480

Następnego dnia tj. w poniedziałek do kryminalnych z Komisariatu Policji w Drezdenku zgłosiła się kobieta i poinformowała o kradzieży auta marki Toyota Auris, rok 2014. Jak ustalono był to ten sam pojazd, którym poruszał się 22 – latek, zatrzymany przez policjantów z Krzyża Wlkp. Dzięki współpracy mundurowych z krzyskiego i drezdeneckiego komisariatu skradziona Toyota warta 61 tysięcy złotych trafił do prawowitej właścicielki.

W najbliższym czasie policjanci z Krzyża Wlkp. przedstawią 22 – latkowi zarzut za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Natomiast za kradzież pojazdu, mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym w Strzelcach Krajeńskich. Źródło: KPP Czarnków