Niałek Wielki – Zatrzymany za atak na policjanta

Podjęta w miniony poniedziałek przez policjantów Wydziału Prewencji kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem kierowcy Audi A4, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zatrzymanym okazał się mieszkaniec Niałka Wielkiego. Mężczyzna podczas kontroli zaatakował policjantów. Grozi mu do 3 lat więzienia …

22.02.2016r. ok.godz. 17:30 w Niałku Wielkim policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej znanego im kierowcę Audi A4, który zgodnie z ich wiedzą nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Z pozoru rutynowa interwencja bardzo szybko zmieniła swój charakter, na co bezpośredni wpływ miało zachowanie kierowcy oraz osób, które próbowały wpłynąć na poczynania mundurowych.

Zatrzymany kierowca stał się agresywny, używał wobec policjantów słów wulgarnych. Kilkunastoosobowa grupa osób, która zjawiła się na miejscu kontroli zaczęła krzyczeć i napierać na policjantów. Doszło też do rękoczynów, w wyniku których lekkich obrażeń doznał jeden z interweniujących policjantów. Na miejsce wezwano patrole znajdujące się w innych częściach miasta, a obecnych na miejscu wezwano do zachowania zgodnego z prawem. Niestety nie przyniosło to efektu.

Dla opanowania sytuacji jeden z policjantów po wydaniu ostrzeżenia wykorzystał broń służbową oddając jeden strzał ostrzegawczy w górę. Dopiero to pozwoliło na kontynuowanie podjętej interwencji.

Kierowca Audi został doprowadzony do KPP w Wolsztynie i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza i wymuszania czynności urzędowych zagrożonych pozbawieniem wolności do lat 3. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk