Burmistrz Nowego Tomyśla – dr nauk prawnych Włodzimierz Hibner przegrywa w sądzie pracy

  • Przypomnijmy… Wiosną zeszłego roku nowo wybrany Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner zrobił „czystki” w urzędzie rozwiązał Wydział Promocji oraz zwolnił Panią Sekretarz Gminy – Marię Ceglecką, chciał także usunąć ze stanowiska ówczesną dyrektorkę NOK-u. Sposób w jaki włodarz miasta przeprowadził tą „reorganizację kadrową” już wtedy wywołał wiele kontrowersji. Pani sekretarz dostała pół godziny na opuszczenie Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, a w gabinecie, w którym pracowała zostały zmienione zamki.

W czwartek 24 marca 2016 roku, w sądzie pracy zapadł pierwszy nieprawomocny jeszcze wyrok w sprawie zwolnionych pracowników. Decyzją sądu Pani Maria Ceglecka ma zostać przywrócona na stanowisko Sekretarza Gminy Nowy Tomyśl, a gmina za bezprawne zwolnienie ją z pracy, ma wypłacić Jej odszkodowanie w wysokości 10 577 złotych. Musimy poczekać na pisemne uzasadnienie wyroku by poznać pełną opinię sądu w tej sprawie.

Jak to jest, że człowiek, który szczyci się tytułem Doktora Nauk Prawnych, a w kampanii wyborczej przekonywał, że jego atutami w odróżnieniu od wybranych nowych radnych jest wieloletnie doświadczenie samorządowe, wykształcenie oraz aktywność społeczna podejmuje niezgodne z prawem decyzje personalne? To pytanie postaramy się zadać burmistrzowi na jutrzejszej sesji rady miejskiej…

Włodzimierz Hibner, jak sam o sobie pisze z wykształcenia jest prawnikiem. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego ukończył w 1999 roku. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalność: teoria prawa. „W 2000 roku rozpoczęła się moja przygoda z samorządem terytorialnym, która trwa do dnia dzisiejszego. Początkowo pracowałem w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie, gdzie zajmowałem się obsługą prawną urzędu oraz procedurami przetargowymi. Zdobyte doświadczenie umożliwiło mi podjęcie współpracy z wydawcami czasopism branżowych. Od 7 lat pełnię funkcję rzecznika konsumentów w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu. W 2004 roku byłem jednym z założycieli Fundacji Granma, której głównym celem jest edukacja młodzieży oraz ochrona interesów i praw konsumentów. Od 2009 r. jestem wykładowcą w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu – Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu. Z Ziemią Nowotomyską jestem związany pokoleniowo: mój ojciec jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Tomyślu (matura 1957), a moja babcia Maria Hübner była w latach 1950-1964 nauczycielką w szkole powszechnej w Borui Nowej.” – podaje na swojej stronie internetowej drhibner.pl