Brother Champion Judo Camp: Doskonalenie Umiejętności z Mistrzynią Świata Jessica Klimkait i Ważne Informacje na Temat Nowej Hali Sportowej

Kilkuset młodych judoków z sześciu krajów zgromadziło się w stolicy Wielkopolski, aby wziąć udział w kolejnej edycji Brother Champion Judo Camp. Tym razem wyjątkowym gościem, który ma przyjemność podzielić się swoimi doświadczeniami, jest Jessica Klimkait, mistrzyni świata i medalistka olimpijska z Tokio. Warto również podkreślić, że wydarzenie to nie tylko okazja do doskonalenia umiejętności sportowych, ale również ważne wieści dotyczące finansowania nowej hali sportowej.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, spotkał się z uczestnikami, aby przekazać dobrą wiadomość dotyczącą wsparcia budowy nowej hali sportowej. „Wspieramy Akademię Judo od lat, między innymi w organizacji zawodów. Ostatnio z władzami klubu stanęliśmy przed wyzwaniem, jak poradzić sobie z brakiem środków na budowę nowej hali, z której korzystaliby m.in. zawodnicy Akademii. Mam dobrą informację – jako Samorząd Województwa Wielkopolskiego zabezpieczyliśmy na ten cel 2 miliony złotych” – powiedział Marszałek Woźniak.

Dodatkowo, gospodarz regionu poinformował o przekazaniu Miastu Poznań 2 milionów złotych na nową halę sportową, która powstanie przy Zespole Szkół nr 8. Jest to inwestycja, która nie tylko służy społeczności szkolnej, ale także zawodnikom klubu Akademia Judo. Decyzja o wsparciu inwestycji została podjęta podczas marcowej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Brother Champion Judo Camp, którego inauguracyjna edycja rozpoczęła się 27 marca br. w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej, to nie tylko okazja do doskonalenia umiejętności pod okiem mistrzów, ale również czas, w którym nagradzani zawodnicy dzielą się swoim mistrzostwem z młodymi adeptami judo.

Jessica Klimkait, kanadyjska judoczka, która odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej, jest jedną z głównych gwiazd tegorocznej edycji Brother Champion Judo Camp. Jej obecność na wydarzeniu jest nie tylko inspiracją dla młodych zawodników, ale także okazją do zdobycia cennych doświadczeń od jednej z najlepszych w swojej dyscyplinie.

Dotychczasowe edycje Judo Camp, wspierane przez samorząd województwa, gościły takich mistrzów jak Paweł Nastula, Aneta Szczepańska czy Marek Huizinga. Wydarzenie to nie tylko doskonała okazja do treningów, ale również miejsce, gdzie rozwija się pasja i umiejętności młodych judoków, tworząc przestrzeń dla ich sportowego rozwoju i osiągnięć.

Źródło:Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu