Burgerowe Szaleństwo w Polsce: Jakie Burgery Najchętniej Zamawiają Polacy?

Z okazji Dnia Burgera Uber Eats przeanalizował trendy dotyczące jednej z ulubionych potraw Polaków. Okazuje się, że platforma dostarczyła blisko 1468 ton burgerów w całym kraju. W Łomży burgerowe zamówienia stanowiły aż 90% wszystkich złożonych w mieście. Jakie jeszcze trendy można zauważyć?

Burgery, składające się z bułki, kotleta (mięsnego lub roślinnego), warzyw, dodatków i sosów, są popularne na całym świecie, a ich święto przypada 28 maja. Z tej okazji Uber Eats przeanalizował preferencje swoich użytkowników w Polsce w minionym roku.

Ogromne ilości burgerów na co dzień

W ciągu ostatniego roku użytkownicy Uber Eats zamówili prawie 1468 ton burgerów, co odpowiada wadze 52 stołecznych autobusów miejskich, czyli około 4 ton dziennie. W porównaniu do 2021 roku to o 6% więcej. Najczęściej zamawiane były klasyczne cheeseburgery i hamburgery.

Burgery roślinne zyskują na popularności

Chociaż w ciągu ostatniego roku liczba zamówień na burgery wege wzrosła o 9%, stanowią one nadal niewielką część wszystkich zamówień. Dieta roślinna zyskuje na popularności, jednak większość zamówień wciąż dotyczy burgerów mięsnych.

Majonez – kontrowersyjny dodatek

Majonez budzi mieszane uczucia wśród zamawiających. Jest jednocześnie jednym z najczęściej wybieranych i najmniej lubianych dodatków. Popularne składniki do burgerów to ketchup, ser, pikle i bekon, natomiast mniej lubiane to cebula, pomidory oraz sos BBQ.

Łomża – polska stolica burgerów

W Łomży aż 90% zamówień na Uber Eats to burgery, co jest wynikiem znacznie wyższym niż w innych dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Trójmiasto, gdzie burgery stanowią około ⅓ zamówień. Łomża zasługuje więc na miano polskiej stolicy burgerów.

Burgery na każdą porę dnia i nocy

Najczęściej burgery są zamawiane na obiad i kolację (85% zamówień między 12 a 23), ale również na śniadanie (10% zamówień) i w nocy (5% zamówień między 23 a 9). Soboty są najbardziej popularnym dniem na zamówienie burgera (18% zamówień), a niedziele najmniej (12%).

Największe zamówienie i wyjątkowe propozycje

Rekordowe zamówienie z warszawskiej burgerowni zawierało aż 172 pozycje, co może świadczyć o dużej imprezie. W Opolu lokal „Western Tortilla” oferuje zestaw z burgerem ważący 880 gramów. Ciekawostką są też burgery sushi, łączące kuchnię japońską z amerykańską.

Uber Eats pokazał, że burgery są jedną z ulubionych potraw Polaków, a ich różnorodność i popularność rośnie z roku na rok.