Charytatywny „Bieg Krokodyla” w Poznaniu – weź udział i wesprzyj osoby z niepełnosprawnością intelektualną

Ruszyły zapisy na charytatywny „Bieg Krokodyla” – inicjatywę poznańskiego Stowarzyszenia SamoDzielni. Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną w całości przeznaczone na wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin. Jednym z partnerów wydarzenia jest operator płatności odroczonych, firma PayPo.

Stowarzyszenie SamoDzielni wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny m.in. poprzez tworzenie i prowadzenie mieszkań wspomaganych i treningowych, ale również w obrębie usamodzielniania, integracji i rehabilitacji. Jedną z inicjatyw, wspomagających realizację tych celów, jest charytatywny „Bieg Krokodyla”.

Wydarzenie odbędzie się już 11 maja w Poznaniu, w okolicach jeziora Rusałka. „Bieg Krokodyla”, poza wsparciem osób z niepełnosprawnościami, ma na celu propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród społeczeństwa. Z tego powodu organizatorzy przewidzieli start w czterech głównych kategoriach, umożliwiających udział wszystkim zainteresowanym osobom, bez ograniczeń wiekowych: bieg główny (10km i 5km), marsz Nordic Walking (5km), biegi dziecięce (600, 400, 200, 100m) oraz młodzieżowy (1000m).

Serdecznie zapraszamy do udziału w „Biegu Krokodyla”, któremu przyświeca istotny cel społeczny – wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną, które w niedalekiej przyszłości chciałyby się usamodzielnić, ale również propagowanie zdrowego stylu życia. Cieszymy się z możliwości wsparcia inicjatywy – Poznań jest dla nas szczególnie ważny, gdyż mamy tutaj jedno z biur i właśnie stąd jest część naszych współpracowników. Liczymy, że wydarzenie spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Poznania, którzy licznie przystąpią do biegu. Wierzymy, że razem możemy zrobić wiele dobrego – mówi Tomasz Hadzik, Executive Vice President – Prokurent w PayPo.

Warunkiem uczestnictwa w biegu jest dokonanie rejestracji elektronicznej pod linkiem oraz opłacenie pakietu startowego – 45 zł w przypadku dzieci, 65 zł – dorosłych. Rejestracje elektroniczne przyjmowane będą do środy 8 maja 2024 r., godz. 20.00.