Czadomen jedną z Gwiazd Jarmarku 2016 w Nowym Tomyślu?

Jeden z lokalnych portali podał już rzekomo ostateczną datę tegorocznego jarmarku, jednocześnie sugerując, że wcześniejsza data, którą podały lokalne media m.in. portal naszaWielkopolska.pl wprowadziła w błąd opinie publiczną. Przedstawmy zatem kilka faktów…

Skąd wzięła się data 12 – 15 sierpnia i informacja o tym że Jarmark 2016 ma trwać cztery dni?

DSC07946Według pierwotnej wersji jaką przedstawił burmistrz Włodzimierz Hibner na wspólnej komisji Rady Miejskiej, nasz coroczny Jarmark miał być połączony z 230-lecie nadania miastu Nowy Tomyśl praw miejskich w 1786 roku. Radni nie kryli wtedy zaskoczenia słowami Burmistrza, a sam Radny Wojciech Andryszczyk dopytywał burmistrza czy są zabezpieczone dodatkowe środki w budżecie na obchody 230-lecia miasta. Przypomnij, że w związku okrągłą rocznicą powstania miasta nowotomyscy radni pojęli uchwałę by Park Kultury i Wypoczynku w Nowym Tomyślu nosił imię Feliksa Szołdrskiego – założyciela miasta.

Jakie argumenty przeciw organizacji Jarmarku w „długi” sierpniowy weekend?

DSC07878Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od osób związanych z organizacją tegorocznej imprezy do urzędu i do samego burmistrza spłynęło sporo negatywnych opinii, a propos daty oraz nie możności zorganizowania w tym czasie Dożynek Gminnych, które od lat są nieodłącznym elementem Jarmarku Chmielo-Wilkiniarskiego.

Kolejnym argumentem przeciw był brak możliwości zorganizowana tradycyjnego „Korowodu Jarmarkowego”, w który przede wszystkim uczestniczą uczniowie nowotomyskich szkół.

W kuluarach mówiono także o znacznych dodatkowych kosztach dodatkowego dnia imprezy np. wynajęcie sceny, ochrony itd; których nikt wcześniej nie brał pod uwagę.Czy Burmistrz ugiął się pod gradem krytyki jaka na niego spadła, czy wystraszył się dodatkowych kosztów, a może problemów organizacyjnych? Jedno jest pewne po raz pierwszy Komitetowi Organizacyjnemu Jarmarku przewodniczy, nie dyrektor Nowotomyskiego Ośrodka Kultury lecz Zastępca Burmistrza – Pan Paweł Mordal.

Dlatego po raz kolejny nieoficjalnie informujemy…
Jarmark Chmielo-Wikliniarski 2016 w Nowym Tomyślu odbędzie się w dnia 19-21 sierpnia tj. przedostatni weekend sierpnia.
O jakichkolwiek zmianach będziemy informować na bieżąco…

PS. Panie Burmistrzu Pawle Mordal, redakcja naszaWielkopolska.pl apeluje by jedną z gwiazd Jarmarku był Czadomen – ze względu na zapylenie jakie panuje w naszym kochanym Nowym Tomyślu…

A z dedykacją dla Włodarza Nowego Tomyśla i jego zastępców piosenka Czadomena…