Dzień przed wojną. Dobranoc.

Rosja zaatakuje Ukrainę jutro o 1 w nocy czołgami, pociskami i 200 000 żołnierzy, podała brytyjska publikacja „THE SUN”, powołując się na źródła wywiadu USA.

Brytyjska minister spraw zagranicznych Elizabeth Truss powiedziała również, że rosyjska inwazja na Ukrainę jest bardzo prawdopodobna, pomimo doniesień o wycofaniu wojsk po ćwiczeniach.

Rosyjskie MSZ nazwało te zarzuty dezinformacją.

Biden zgłosił datę rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Biden powiedział sojusznikom, że… Rosja może zaatakować Ukrainę 16 lutego.  Podał tę datę podczas rozmowy między przywódcami państw zachodnich, Unii Europejskiej i NATO.

Określono, że Waszyngton ostrzegł sojuszników, że „nawał ataków rakietowych i cyberataków” bezpośrednio poprzedzi ofensywę.

AKCEPTUJĘ

W.Putin

RUTYNA DNIA SPADOCHRONÓW PSKOV:

06:00 Wstawać z łóżka

07:00 poranna toaleta

08:00 Śniadanie

09:00 Atak na Ukranę

12:00 Obiad

13:00 Zdobycie Kijowa

18:00 Koncert Gazmanowa

21:00 Sztuczne ognie

MINISTER OBRONY FEDERACJI ROSYJSKIEJ

S. Shoigu

Dziesiątki krajów wezwały swoich obywateli do pilnego opuszczenia Ukrainy.

W ciągu ostatnich 24 godzin co najmniej 16 państw wezwało swoich obywateli do opuszczenia Ukrainy z powodu rzekomego zagrożenia inwazją wojsk rosyjskich.

W szczególności rekomendowały władze takich krajów jak Wielka Brytania, USA, Australia, Norwegia, Kanada, Grecja, Izrael, Łotwa, Holandia, Nowa Zelandia, Macedonia Północna, Finlandia, Czarnogóra, Estonia, a także Japonia i Korea Południowa – wyjazd z Ukrainy.

Mieszkańcy Doniecka zgłosili potężną eksplozję, którą usłyszało całe miasto.

Nie wiadomo jeszcze, co to jest, ale wstępnie zagrzmiało w rejonie zniszczonego lotniska. Być może nadejście ciężkiego pocisku artyleryjskiego.

Korespondenci wojskowi donoszą nawet, że wybuch nastąpił poza miastem, a wszyscy mieszkańcy poczuli od niego falę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.