Rutkowski: Gdzie jest granica profesjonalizmu, a gdzie głupoty? Pytał Krzysztof Rutkowski na dzisiejszej konferencji prasowej w sprawie śmierci Ewy Tylman

Wczoraj Sąd Okręgowy w Poznaniu uniewinnił Adama Z. od zarzutu zabójstwa Ewy Tylman. Krótko po ogłoszeniu wyroku Krzysztof Rutkowski wydał oświadczenie, iż od samego początku twierdził, że mężczyzna nie miał motywu i nie popełnił zbrodni, o którą oskarżyła go poznańska prokuratura. Zapowiedział jednocześnie na dziś konferencję prasową w Poznaniu w tej sprawie.

– Zgadzam się z wyrokiem sądu uniewinniającym Adama Z. Od początku powtarzaliśmy, że nie miał on motywu, by zabić Ewę Tylman. Prokuratura nie powinna już dalej brnąć w oskarżanie go. – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Rutkowski. Dodając, że według oceny Biura Rutkowski, Adam Z. nie poruszał się w kierunku wody, a  Ewy Tylman skierowała się w kierunku Warty, co mogło doprowadzić do tragedii.

W trakcie spotkania z dziennikarzami najsłynniejszy polski detektyw przywołał przypadki osób, które niewinne zostały skazane przez sąd na karę więzienia.

– Gdzie jest granica profesjonalizmu, a gdzie głupoty? Czy żądając 15 lat więzienia dla Adama Z. prokuratura nie znalazła związku np. ze sprawą Tomasza Komendy? – pytał Krzysztof Rutkowski. Przypominając jednocześnie historię swojego byłego współpracownika, który został uniewinniony przez sąd, a poznańska prokuratura oskarżyła go o nakłanianie świadka do składania fałszywych zeznań, co według Rutkowskiego było celowym działaniem służb by zdyskredytować i zaszkodzić wizerunkowi jego firmie. – Były w tej sprawie tworzone fałszywe dowody. Nie było i nie będzie zgody na bezprawne oskarżenia wobec niewinnych osób. – dodał.

Jak dowiedziała się redakcja portalu naszaWielkopolska24.pl, poznańska prokuratura zapowiedziała już odwołanie się od wczorajszego wyroku.

– Lepszych dziesięciu winnych na wolności, niż jeden niewinny w więzieniu – spuentował i zakończył konferencję prasową właściciel Rutkowski Patrol.

Nagranie z konferencji prasowej publikujemy dzięki uprzejmości portalu Patriot24.net