Gniezno – Policjanci zabezpieczyli podrobione towary

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestęczością KWP w Poznaniu zabezpieczyli na terenie Gniezna różnego rodzaju odzież, galanterię skórzaną i biżuterię z podrobionymi znakami towarowymi. Zatrzymali dwie kobiety, którym teraz grozi do 2 lat więzienia. Straty firm to blisko 160 tys. złotych.

g14

Policjanci ustalili, że na internetowych portalach ogłoszeniowych oferowana jest do sprzedaży odzież, galanteria skórzana oraz biżuteria z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek.

W związku z tym postanowili zweryfikować te informacje. 22 kwietnia br. wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP Gniezno, pojechali do jednego z centrów handlowych na terenie miasta. Na miejscu zatrzymali 2 kobiety

W wyniku przeszukania stoisk handlowych oraz pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli znaczną ilość odzieży, galanterii skórzanej oraz biżuterii, opatrzonych znakami towarowymi znanych marek. Wstępnie straty pokrzywdzonych firm oszacowano na kwotę około 160.000 zł. Biegli potwierdzili nieoryginalny charakter zabezpieczonych przedmiotów.

Podejrzane usłyszały zarzut z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej. Grozi za to grzywna i do 2 lat więzienia.