Gostyń – Policjanci zatrzymali kobietę okradającą groby

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Gostynia zatrzymali 43-letnią kobietę. Na cmentarzu miejskim w Gostyniu okradła kilka nagrobków. Jej łupem padły m.in. stroiki świąteczne, sztuczne kwiaty i wkłady do zniczy. Kobieta usłyszała już zarzut i przyznała się do winy. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

23 marca br. gostyńscy kryminalni zostali poinformowani, że na cmentarzu miejskim w Gostyniu nieznana kobieta dziwnie się zachowuje i prawdopodobnie okrada nagrobki. Reakcja policjantów na zgłoszenie była natychmiastowa i kilka minut później pojawili się w rejonie nekropolii.

Niestety kobiety o podanym przez świadków rysopisie nie było już na cmentarzu. Policjanci dowiedzieli się, że została ona spłoszona przez osoby, które przyszły na groby bliskich. Funkcjonariusze ustalili jaki autem odjechała z miejsca zdarzania i wykorzystując  monitoring miejski, śledczy ustalili numery rejestracyjne samochodu. Następnie udali się do miejsca zamieszkania tej kobiety. Chwilę później w mieszkaniu 43-latki zjawili się policjanci. Kobieta od razu przyznała się do winy. Dobrowolnie wydała skradzione rzeczy. Podczas przesłuchania przyznała się do winy  i złożyła wyjaśnienia.

Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: KPP Gostyń – Sebastian Myszkiewicz