Grodzisk Wlkp. / Rakoniewice – W dwa lata 15 włamań! Usłyszeli wyrok

Grodziscy kryminalni zakończyli dochodzenie w sprawie 5 mężczyzn, którzy w latach 2013 – 2015 dopuścili się łącznie 15 kradzieży, w tym kradzieży z włamaniem oraz 2 uszkodzeń mienia. Zdecydowana większość sprawców otrzymała wyroki bezwzględnego pozbawienia wolności.

Od 2013 roku do grodziskiej komendy trafiały zgłoszenia od poszkodowanych, którzy informowali policjantów o swoich stratach. Według późniejszych ustaleń policjantów okazało się, że  w latach 2013 – 2015 sprawcy wielokrotnie włamywali się do mieszkań, garaży,  domów mieszkalnych, czy budynków gospodarczych. Łupem złodziei najczęściej stawały się elektronarzędzia, sprzęt AGD, pieniądze, elementy wyposażenia wnętrz, a nawet artykuły przetwórstwa spożywczego.

W kwietniu tego roku policjanci w wyniku pracy operacyjnej wpadli na trop domniemanych sprawców. W efekcie okazało się, że są to mieszkańcy gminy Rakoniewice. Większość z tych mężczyzn była w przeszłości karana za podobne przestępstwa.

Śledczy ustalili, że łączna suma strat wyniosła prawie 50.000 zł na szkodę mieszkańców gminy Rakoniewice. Znaczna część z tych skradzionych rzeczy została odzyskana przez policjantów.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec 2 sprawców zasądził karę 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, inni natomiast zostali skazani na karę 2,5 roku więzienia, grzywnę oraz karę pozbawienia wolności  w zawieszeniu.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.